Novinky a akcie

JMDD (ústranie) s Olegom PSN s ceremóniou Buddhovho osvietenia a workshopom vyrábania máhl + intenzívny týždeň

Pozývame na 2-dňové ústranie 28.-30.11. (piatok 18:30 až nedeľa 18:30) pod vedením vzácneho učiteľa Olega PSN (majster dharmy). Jedná sa o intenzívne cvičenie s osobnými rozhovormi s učiteľom (kong-any). Strava zabezpečená, doneste si spacák alebo deku na prespanie.

kde: Košické zen. centrum, Orgovánová 8

cena22.-EUR20.-EUR (členovia); 18.-EUR (učitelia dh. aj vo výcviku)


Po skončení ústrania bude ceremónia Buddhovho osvietenia (nedeľa 30.11. o 16:30) - vítaní sú aj tí, ktorí sa ústrania nebudú môcť zúčastniť (vstup voľný) - už tradične, doneste na ceremóniu nejaké dary na oltár (hlavne ovocie a kvety). Po ukončení ceremónie bude workshop vyrábania máhl (kórejské korálky) - príďte si pre seba vytvoriť originálnu kórejskú mahlu! :)


Celý týždeň pred týmto ústraním k príležitosti Buddhovho osvietenia bude už tradične v našom centre prebiehať intenzívny týždeň praktiky, ktorý pozostáva z cvičenia každé ráno a každý večer od pondelka (24.11.) až do piatka (streda večer však ostáva v Dobrej čajovni).

Joga & zen v Dobrej čajovni

Pokračovanie tejto našej účastnícky úspešnej akcie z Leta v parku bude počas celého školského roku v Dobrej čajovni a to raz do mesiaca - stále druhá streda v mesiaci o 18:30 v podkroví čajovne (Mäsiarska ul. č. 42). Program je nasledovný:

- cvičenie Dahn jogy (kórejská odnož jogy)

- cvičenie Soen-yu (kórejská odnož čchi-kungu)

- praktika zen

- debatka

- viac info tu

 

Vítaní sú ako "starí" zenoví študenti, tak aj široká "laická" verejnosť - nikomu trochu starostlivosti o telo a myseľ neuškodí ;)

Kniha O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi

od Zuzany a Olega Šukovcov

Hľadanie odpovedí  na zásadné otázky - kto som a aká je moja ozajstná práca ako ľudskej bytosti  pre iných a pre tento svet - dáva tejto útlej knižke úplne nový rozmer.

viac o knižke

O červenej čiapočke, ktorá...

Nová kniha - Učenie zenového majstra Man Gonga

vydala Slovenská zenová škola Kwan Um 

výborná inšpirácie na cvičenie - viac

Otázky a odpovede - miesto kde nájdete odpovede na to, čo Vás zaujíma, alebo zaujímavé otázky

.

20 rokov Slovenskej zenovej školy Kwan Um - pohľad do histórie

Kong-an na dnes

Kong-an 196: 25 hodín

Sediac na vysokej tribúne, udrel zenový majster Ko Bong trikrát svojou zenovou palicou a povedal: „Budha a všetci slávni učitelia nechápu tento bod a nemôžu dať odovzdanie tohto bodu. Ak urobíte krok vpred, zomriete. Ak urobíte krok vzad, zomriete. Na tomto bode nemôžete an...


Kniha - Zen, život v tomto okamihu. Učenie zenového majstra Wu Bonga

Kniha ZM Wu BongaKniha venovaná prvému výročiu úmrtia zenového majstra Wu Bonga a 20. výročiu Bratislavského zenového centra, obsahuje úryvky z jeho prednášok, rozhovory so študentmi a jeho slávne výroky poukazujúce priamo na podstatu.
 plagát   o knihe

 

 

 

20. výročie založenia Bratislavského zenového centra

20. výročie založenia BZC

 

Čo je zen buddhizmus? 

Zen je veľmi jednoduchý... Kto si?

V tomto svete každý hľadá vonkajšie štastie, aj keď vôbec nerozumie svojmu vnútornému ja. Každý hovorí: "Ja. Ja chcem toto. Ja som takýto..." Nikto však tomu "Ja" nerozumie.     viac

zenový majster Seung Sahn

 

Zen a Budo

umenie cesty nespočíva v boji (viac)

 

Zenové učenie po kúskoch

Zen nie je o sebazdokonaľovaní - zenový majster Bon Soeng

Emailový spravodaj

Prajete si pravidelne dostávať novinky do Vašej e-mailovej schránky?Interné záležitosti sanghy