Učitelia

 

prehľad všetkých učiteľov medzinárodnej zenovej školy Kwan Um (tu)


 

Oleg Šuk JDPSN

Oleg Šuk, majster dharmy - kórejsky Ji Do Poep Sa Nim (skrátene JDPSN)


Oleg Šuk, JDPSN (jeho buddhistické meno Šim Džom) sa narodil roku 1964 vo východnom Kazachstane v meste Ust-Kamenogorsk v rodine s poľsko-ruskými koreňmi.
Študoval architektúru v tedajšom Sovietskom zväze a neskôr v Bratislave na Fakulte architektúry. V roku 1987 sa po skončení štúdia oženil so svojou manželkou Zuzanou. V roku 1988 sa spolu začali zúčastňovať vtedy ilegálnych zenových ústraní v Prahe a v Poľsku (tieto aktivity boli v Československu zakázané).
Po nežnej revolúcii v novembri 1989 založili zenovú skupinu v štýle školy Kwan Um v Bratislave a neskôr v Košiciach, kde teraz žije s dvoma deťmi a pracuje v základnej umeleckej škole.
Oleg Šuk, JDPSN je opátom Slovenskej zenovej školy Kwan Um. Po 20 rokoch výcviku mu zenový majster Wu Bong udelil 19. septembra 2009 vo Varšave Inku (povolenie vyučovať).
Celý svoj život zasvätil umeniu. Je vedúcim učiteľom Zenových centier v Košiciach a Bratislave (tiež zenových skupín v Piešťanoch, Považskej Bystrici a v Žiline), ďalej v zenových centrách v Brne, Olomouci, Zlíne (ČR), Petrohrade a v Rostove na Done (Ruská federácia).


 

zenová majsterka Bon YoZenová majsterka Bon Yo, Soen Sa Nim


Zenová majsterka Bon Yo (Grazyna Perl) je vedúcou učiteľkou pre zenové centrá v Paríži, Londýne a Bruseli.
So zenovým výcvikom začala v roku 1984 v Gdaňskom zenovom centre. V roku 1988 začala svoju intenzívnu prax v Zenovom centre v Providence pod vedením zenového majstra Seung Sahna a ďalších majstrov Zenovej školy Kwan Um. V roku 1994 obdržala oprávnenie učiť Inka od zenového majstra Seung Sahna. V roku 1995 sa so svojím manželom, zenovým majstrom Wu Bongom, presťahovali do Francúzska a založili Parížske zenové centrum.
9.apríla 2005 v Paríži obdržala Dharmu od Zenového majstra DaeKwanga a stala sa tak 80. generáciou v línii odovzdávania Dharmy. Vyučuje v Európe a pokračuje vo svojej umeleckej kariére ako maliarka a ilustrátorka.

 slovenskí učitelia dharmy (inštruktori výcviku): Ľubor Košút, Dušan Silváši, Peter Košút, Zuzka Šuková, Peter Ďurišin, Igor Jakeš, Daniel Náter, Marta Karbulová, Milo TordaEmailový spravodaj

Prajete si pravidelne dostávať novinky do Vašej e-mailovej schránky?Interné záležitosti sanghy